NEJ řecké ostrovy

santoriniŘecko je krásnou zemí, kde ostrovy hrají v turistickém ruchu hlavní úlohu. Řeckých ostrovů je více než 2000, těch významnějších je přibližně stovka. Základní rozdělení je na Jónské ostrovy, Kyklady, Sporady, Severovýchodní egejské ostrovy, Dodekanésy, Saronské ostrovy. Zvláštním ostrovem je potom Kréta.

Každý ostrov má trochu jinou atmosféru, ale na všech poznáte podle pohostinných lidí, že jste v Řecku. K ideální dovolené, zde naleznete opravdu všechno. Vynikající a chutné jídlo, luxusní pláže, možnost výletů do přírody, objevování dávné historie, sportovní vyžití.

Klikněte ZDE pro nabídku zájezdů do Řecka »

Řecko si každý může užít podle svého. Někdo dá přednost luxusnímu resortu s all inclusive službami, jiný si zase raději půjčí malé auto nebo skútr a svým tempem si ostrov projede.

Který ostrov si ale vybrat?

Rhodos

Má krásné pláže a množství historických památek, proto patří mezi nejnavštěvovanější ostrovy. Najdete zde ubytování od nejlevnějších až po luxusní pětihvězdičkové hotely. Navštivte městečko Lindos, v letovisko Stegna se můžete výborně najíst v místních tavernách nebo objevte starobylé lázně Kalithea. Rhodos má mnoho tváří, ale určitě si jej oblíbíte.

Kréta

Jde o největší řecký ostrov plný historických památek na nejstarší řeckou civilizaci (minojská kultura). Velmi zajímavé jsou památky na mnohé dobyvatelské snahy jiných kultur. Najdete zde arabské stavby, byzantské kláštery, nebo turecké minarety. Kromě skvělých pláží se můžete vydat i na 2500 metrů vysokou horu Psiloritis. Živější je severní pobřeží Kréty s městem Heraklion (Iraklio), které ocení ti, kteří chtějí trávit aktivní dovolenou. Přístav, diskotéky a taverny naleznete v městě Hersonissos. Mezi klidnější místa patří Agios Nikolaos, dalšími důležitými letovisky jsou Chania, Rethymnon.

Santorini

Patří k nejkrásnějším místům naší planety. Turisté zde objevují nejen město Thira vystavěné ve svahu původního sopečného kráteru, ale také úžasné západy slunce sledované často v městečku Oia na severním cípu ostrova. Barevný západ slunce doplněný sklenkou Metaxy vytváří silný zážitek. Ostrov Santorini je někde považován za bájnou Atlantidu, jejíž zkázu způsobil výbuch místního vulkánu. Tento super romantický ostrov plný modrých střech by měl vidět každý, kdo to myslí s Řeckem vážně.

Kos

Příjemnou dovolenou na ostrově Kos určuje jeho původní ráz, který si udržel. Ostrov Kos není tolik přeplněný jako ostatní ostrovy, proto zde nemusíte dlouze hledat volné místo v taverně nebo na pláži. Klidná, pohodová atmosféra patří k dovolené na Kosu. Hippokratés zde vyučoval své následovníky, proto se o Kosu často mluví jako o Hippokratově ostrovu. Za návštěvu stojí chrám Asklepion (Asklepios by bůh lékařství v řecké mytologii).

V příštím článku se podíváme na další řecké ostrovy, jako jsou Lefkada, Korfu, Zakynthos, Thassos, Samos nebo Karpathos.

Řecko - přibližná cena dovolené: 9 000 Kč
Přehled zájezdů: DOVOLENÁ.CZ | INVIA.CZ | TRAVELPORTAL

Foto: Evgeni Dinev / FreeDigitalPhotos.net

Aktuální nabídka zájezdů

Kokkari
Arion

Strava:Polopenze
Lokalita:Kokkari
Kos město
Kosta Palace

Strava:Snídaně
Lokalita:Kos město
Rodos město
Blue Sky City Beach

Strava:Polopenze
Lokalita:Rodos město
NEJ řecké ostrovy
Ohodnoťte tento článek