Portugalsko a jeho perla Lisboa

lisboaHlavní město Portugalska Lisboa, které leží na řece Tejo, která ústí do Atlantického oceánu je okouzlující a velmi útulné. Odvaha objevovat nová místa, radost z vítězství a vášeň je cítit na každé kachličce.:) Většinou modro bíle „Azulejos“ dekorativní kachličky téměř všude zdobí budovy a jsou specifickým symbolem Portugalska.

Krásné Azulejos naleznete například v Igreja de Sao Vicente de Fora, v Casa do Alentejo na ulici Rua das Portas de Santo Antão, v lisabonské pivnici Santo nebo také v metru a v Museu Nacional de Azulejo…

Nabídka zájezdů do Portugalska »

Těšit se můžete na překrásné rozlehlé pláže na kterých se vyplatí počkat do večera, kdy přijíždí rybáři. Ti zdravě opálení muži v pruhovaných tričkách, jsou tu v ten pravý čas, aby rozhodili obrovské sítě a ulovili čerstvé ryby přímo pro Vás a pro místní obchody a restaurace.

A vy si se západem slunce vychutnáte další malé vítězství a opravdovou radost ze života! Takové okamžiky se nezapomínají a stanou se součástí vaší osobnosti!

I Coco Chanel se inspirovala touto prostou, ale úchvatnou atmosférou a stala se důležitou ikonou luxusní módy.

Portugalsko je země srdečných a laskavých lidí, kteří jen málokdy někam spěchají, takže normálně chodí pozdě a nikdo si z toho nic nedělá, což je mi velmi sympatické.
Svým tempem si vychutnávají místní dary: ryby, plody moře, o svátcích pečené selátko a různé vynikající pokrmy z masa, výtečnou kávu a originální sladké speciality. Ryby ochutnejte lahodně připravené, sušené či naložené. A vynikající specialitou jsou sladké „Pasteis de nata“, které prostě musíte ochutnat nejlépe přímo ve čtvrti Belém. Tato vyhlášená cukrárna se nachází poblíž věže Torre de Belém.

Malé kavárny a cukrárny najdete na každém rohu. Jsou to taková nenápadná, sympatická odpočívadla v kopcovitých rozpálených ulicích, kde potkáte houževnaté portugalské dámy, které zaplují do kavárny jako zlaté rybky do korálových útesů.

Portugalsko je známé zejména výtečným Portským vínem – nejlepší je z oblasti Douro. (to je řeka) Portská vína jsou silnější díky přidání brandy a ostatní bílá, červená i zelená vína jsou skvělá. Portugalská vína vyprávějí příběhy mořeplavců, kteří se šťastně vrátili ze zámořských objevitelských výprav. Portugalské vinice dávají především kvalitní červená vína. Nejznámější oblastí je Alentejo. Vynikající jsou portugalské zelená vína Vinho Verde, jsou to mladá, mírně perlivá a lehká vína, ale také stolní vína Vihno de Mesa jsou kvalitní a velmi chutná.

Portugalské piva jsou celkem dobrá. Běžný objem je “třetinka”. Obsah alkoholu je vyšší než mají česká piva. V Lisabonu si řekněte o pivo Imperial v Porto o “fino”.

Foto: Artur84 / FreeDigitalPhotos.net

Aktuální nabídka zájezdů

Funchal
Duas Torres

Strava:Snídaně
Lokalita:Funchal
Madeira a Porto Santo
Dom Pedro Baia Club

Strava:Snídaně
Lokalita:Madeira a Porto Santo
Madeira a Porto Santo
Vila Galé Santa Cruz hotel

Strava:Polopenze
Lokalita:Madeira a Porto Santo