Co znamená All inclusive

all-inclusiveLuxusní dovolená je často spojená s pojmem All inclusive. Co od tohoto termínu očekávat a jaké jsou jeho varianty? Základní překlad zní: Vše zahrnuto v ceně. Konkrétní výklad ale záleží na cestovní kanceláři a také na destinaci, kde si chcete takovou dovolenou užít.

Nejlepší a nejluxusnější variantou All inclusive je takový typ dovolené, kdy je v ceně stravování zahrnuto zcela vše. Tedy nemusíte se vůbec shánět po alkoholických i nealkoholických nápojích, občerstvení, obědech, večeřích, dokonce ani zmrzlinách a kávě. Konzumace zdarma se dokonce může vztahovat i na minibar na pokoji. Zkrátka můžete hodovat, co hrdlo ráčí.

Ukázat ALL INCLUSIVE zájezdy!

Pozor! V jiné zemi nebo v jiném hotelu si mohou význam pojmu All inclusive vykládat po svém a za cenu, kterou zaplatíte, dostanete např. jenom jeden alkoholický nápoj denně a volný vstup na hotelové kuželky. To je spíše parodie na All inclusive. Šíře služby závisí také na kategorii hotelu a proto si dobře prostudujte podmínky zájezdu nebo se obraťte na svého delegáta.

Jaké jsou varianty all inclusive

All inclusive – systém, kdy jsou jídlo, nápoje a doplňkové služby již zahrnuty v ceně zájezdu a k dispozici v předem určeném čase. Je obvyklé, že taková nabídka zahrnuje snídani, oběd a večeři ve formě švédského stolu (bufetu). Dále občerstvení dopoledne a odpoledne, plus nabídku konzumace alko a nealko nápojů (většinou místní výroby).

24 hodinový all inclusive – nabídka není omezená na konkrétní časový úsek (např. 10:00 – 23:00 hodin), ale službu lze využívat nonstop.

All inclusive LIGHT – varianta, kdy se vynechává občerstvení mezi třemi hlavními jídly. Někde je varianta light chápána tak, že se nepodává tvrdý alkohol, pouze pivo a víno.

All inclusive ULTRA – tato varianta je podobná 24 hodinovému all inclusive, lze tedy konzumovat nepřetržitě. Navíc je možné dostat vybrané importované značky alkoholu (ne jen místní značky).

Doplňkové služby, které můžete dostat v rámci systému All inclusive se liší podle konkrétního hotelu. Může se jednat například o lehátka a slunečníky na pláži zdarma. Dále můžete mít volný přístup ke sportům, jako je golf nebo tenis. V neposlední řadě se může jednat o saunu nebo masáže zdarma.

Foto: Apolonia / FreeDigitalPhotos.net

Aktuální nabídka zájezdů

Goynuk
Barut Kemer

Strava:All inclusive
Lokalita:Goynuk
Marsa Alam
Jaz Samaya Resort

Strava:All inclusive
Lokalita:Marsa Alam
Konakli
M.C Mahberi Beach

Strava:All inclusive
Lokalita:Konakli