Dovolená v Thajsku

dovolena-thajskoNezapomenutelná dovolená plná přátelských lidí, klidné atmosféry, překrásných pláží, vynikajícího jídla a úžasných historických památek, to je dovolená v Thajsku.

Poutavý koktejl z přírody, jídla, zajímavých lidí, náboženských památek může nabídnout pouze Thajsko.

Počasí

Nejlepší dobou pro návštěvu tropického Thajska jsou z hlediska počasí zimní měsíce. Ideálně mezi listopadem a březnem, kdy denní teploty dosahují průměrných 30°C. Mezi květnem a listopadem nastává období dešťů a počasí je značně nevyzpytatelné. Na severu země, v horách bývá chladnější počasí, obzvláště v noci,naopak jižněji v nížinách nejsou neobvyklé ani denní teploty kolem 40 °C a a vlhkost vzduchu 80%.

ZDE si vyberte si dovolenou v Thajsku »

Vízum

Pokud v Thajsku nestrávíte více než měsíc, nebudete potřebovat vízum. Budete-li v Thajsku trávit delší čas, můžete si vízum vyřídit v Praze na velvyslanectví (http://www.thaiembassy.cz/) nebo na letišti v Bangkoku.

Nejznámější místa Thajska

Hlavním městem Thajska je Bangkok, někdy se mu přezdívá Město andělů. Další známá místa jsou ostrov Phuket, Krabi, ostrov Phi Phi, Pattaya.

Lidé

V Thajsku žije více než 60 milónů obyvatel, z toho asi 10 miliónů v Bangkoku. Uspořádání se jedná o konstituční monarchii, v čele země je král. Thajsko je velmi kulturní země, často je vidět thajské divadlo nebo slyšet místní hudba. Thajci milují všemožné oslavy, které souvisejí s králem nebo náboženstvím.

Nakupování v Thajsku

Správnou atmosféru můžete okusit na místních trzích (zejména v Bangkoku). Připravte se na smlouvání ceny. Pro Thajce to je velká zábava, proto také smlouvejte s úsměvem. Je dobré dopředu alespoň tušit, kolik by mohla konkrétní věc stát. Kromě všemožných padělků světových značek je možné na trzích objevit překrásné výrobky místních obyvatel (např. hedvábí, bavlna, šperky, porcelán, dřevěné výrobky, vějíře, různé doplňky). V kamenných obchodech se nesmlouvá, ceny jsou zde pevné.

Foto: samuiblue / FreeDigitalPhotos.net

Aktuální nabídka zájezdů

Turecká riviéra
Laguna Beach Alya Resort

Strava:All inclusive
Lokalita:Turecká riviéra
Maroko
Hotel Argana

Strava:Plná penze
Lokalita:Maroko
Turecko
Le Bleu

Strava:All inclusive
Lokalita:Turecko