Kam do Řecka v říjnu

Řecko v říjnuVáháte, zda se vyplatí v měsíci říjnu zaleťet do Řecka na pozdně – letní dovolenou? Přečtěte si následující řádky a možná Vás přesvědčíme, že se jedná o dobrou volbu.

Léto v Řecku končí o něco později než v našich krajích, nicméně je dobré si pro říjnovou dovolenou vybrat jižnější končiny Řecka, kde je větší jistota dobrého počasí. Zvažte také, jestli nezkombinovat takovou dovolenou s poznávacími zájezdy, na které budou ideální klimatické podmínky.

Ideální destinace v Řecku v říjnu

Ostrov Rhodos

Na ostrově Rhodos si vybírejte takové destinace, které se nacházejí na východním pobřeží (většinou vane západní vítr, tak zde budete schováni před větrem). Jako zajímavé se jeví města jako Lardos, Faliraki, Kiotari nebo Lindos. Můžete počítat s tím, že moře bude ještě vyhřáté z léta a teplota vzduchu se bude pohybovat kolem příjemných 25 stupňů.

RHODOS V ŘÍJNU
Přibližná cena dovolené: 8 500 Kč
Aktuální přehled zájezdů: DOVOLENÁ.CZ | INVIA.CZ

Ostrov Kréta

Na Krétě přichází do úvahy v říjnu jižní pobřeží. Minimálně do poloviny října očekávejte teplotu vzduchu kolem 25 stupňů a opět moře vyhřáté ještě z léta. Pro místní obyvatele se nejedná o hlavní sezonu, takže mohou být některé taverny a podniky již zavřené. Můžete se ale těšit na poloprázdné pláže a celkově klidnou atmosféru. Pro chladnější večery si přibalte dlouhý rukáv.

KRÉTA V ŘÍJNU
Přibližná cena dovolené: 9 000 Kč
Aktuální přehled zájezdů: DOVOLENÁ.CZ | INVIA.CZ

Ukázat výhodné zájezdy ZDE »

Aktuální nabídka zájezdů

Manavgat
Rio Lavitas Spa & Resort

Strava:All inclusive
Lokalita:Manavgat
15  315
Kalathos
Atrium Palace Thalasso Spa Resort & Villas

Strava:Snídaně
Lokalita:Kalathos
15  829
Turecko
Notion

Strava:All inclusive
Lokalita:Turecko
16  390
Okurcalar
Holiday Park Resort

Strava:All inclusive
Lokalita:Okurcalar
11  797
Djuni
Djuni Royal Resort - Holiday Village

Strava:All inclusive
Lokalita:Djuni
14  190