Řecko – ostrov Kos

recko-dovolena-ostrov-kosOstrov Kos patří mezi menší řecké ostrovy, nicméně je velmi zajímavým místem pro strávení příjemné dovolené. A to nejen díky úžasným plážím, ale také díky pozoruhodným historickým památkám. Ostrov se nachází v Egejském moři a patří do souostroví Dodekanés. Někdy se mu přezdívá Hippokratův ostrov, byl totiž domovem Hippokrata, otce lékařské vědy. Žije zde přibližně 30 tisíc obyvatel a většina se živí ve službách v turistice.

Klikněte ZDE pro nabídku zájezdů do Řecka »

U pobřeží je ostrov celkem nížinatý, je tak oblíbený mezi cyklisty nebo turisty. Kos je doslova propletený sítí různých stezek a cestiček, které slouží k vyjížďkám nebo procházkám. Ve vnitrozemí se nachází nejvyšší pohoří s názvem Dikaios (846 metrů), které nabízí krásný výhled na pobřeží až k nedalekému Turecku.

Ostrov Kos v Řecku je sopečného původu, čehož důkazem je i nedaleký malý ostrůvek s názvem Nisyros (jižním směrem od Kosu), který je původní vyhaslou sopkou. Tektonická činnost dala vzniknout celé řadě termálních pramenů, jediné dostupné jsou však v Agios Fokas. Teplota mořských termální pramenů dosahuje až 50 stupňů.

Pláže na ostrově Kos

Velká většina pobřeží je lemována překrásnými písečnými plážemi, ostrov Kos je vlastně jedna velká pláž. Je zde velmi čistá, průzračná voda. Na řadě míst najdete perfektní servis včetně doplňkových služeb. Mezi nejznámější a nejlépe hodnocené pláže patří: Lambia, Thermes, Paradise nebo Camel beach

Nejznámější místa na ostrově Kos

  • hlavní město Kos – patří mezi nejzajímavější řecká města. Najdete zde přístav Mandraki. Malé uličky s obchůdky místních řemeslníků lákají k procházkám.
  • Asklepion – jedna z nejznámějších památek ostrova poblíž hlavního města Kos. V minulosti to byla nemocnice a pracoval zde prý i sám Hippokrates

  • Agios Fokas – klidné letovisko s písčitými nebo oblázkovými plážemi. Nedaleko se nelázají termální prameny Thermy Embros.
  • Lambi – je to vlastně předměstí města Kos. Tradiční obchůdky, taverny lákají k návštěvě. Pláž je zde dlouhá více jak kilometr.
  • Psalidi – klidné středisko poblíž hlavního města. Najdete zde luxusnějí hotely i jednodušší ubytování.
  • Marmári – letovisko je proslulé nekonečnou písečnou pláží. Vstup do vody je pozvolný, místo je vhodné pro rodiny s dětmi.
  • Tigaki – nejdelší pláž na ostrově se nachází právě zde (asi 10 kilometrů). Jemný písek je idální pro dětské hrátky. Lákadlem je čistá voda i sportovní aktivity.

Foto: artur84 / FreeDigitalPhotos.net

Aktuální nabídka zájezdů

Ialyssos
Sentido Ixian Grand & Ixian All Suites

Strava:Polopenze
Lokalita:Ialyssos
Psalidi
Kipriotis Village

Strava:All inclusive
Lokalita:Psalidi
Ierapetra
Tylissos Beach

Strava:All inclusive
Lokalita:Ierapetra