Kam na Lefkadu

lefkada-jake-vybrat-letovisko2Lefkada v Řecku patří mezi Jónské ostrovy. Zabírá okolo 300 kilometrů čtverečních a se západním pobřežím Řecka je spojen dvěma mosty. Příroda je zde úchvatná a ostrov láká turisty z celého světa na výborné možnosti aktivního i pasivního odpočinku.

Lefkada působní přirozeně, ačkoliv je ostrov velmi navštěvován turisty. Ostrov má stále svůj ráz, upoutá svojí hrou barev – bílé pláže, azurové moře, zelené a kvetoucí vnitrozemí. Nádherné jsou západy slunce a oblíbené jsou i mezi profesionálními fotografy.

KLIKNĚTE pro nabídku zájezdů na Lefkadu »

Pobřeží ostrova Lefkada má přibližně 117 kilometrů a zdejší pláže (převážně písečné) patří mezi nejkrásnější v Řecku. Pláže nabízí veškerý komfort mladým, seniorům ale i vyznavačům vodních sportů, jako jsou surfing nebo jachting.

Kam na Lefkadu – známá letoviska

Nidri

Nidri je druhým největším městem a zároveň přístavem. Je to oblíbené středisko odkud můžete vyrážet na výlety lodí po okolí. Nidri leží na východním pobřeží Lefkady. Je zde plno taveren, barů a diskoték, obchůdků se suvenýry. Zdejší pláže mají často dovezený písek, voda je čistá a průzračná. Na plážích je široká nabídka vodních sportů, dokonce se zde pořádají jachtařské závody.

Vassiliki

Vassiliki se nachází ve veliké zátoce na jižním pobřeží ostrova Lefkada. Patří mezi vyhledávaná letoviska. Hlavní pláže je zde oblázková asi 2 km dlouhá, další menší pláže jsou písečné. Vassiliki je známé nabídkou pro všechny milovníky vodních sportů, sídlí zde i škola windsurfingu. Půjčte si auto nebo skútr a můžete objevovat velmi zajímavé okolí a krásné zátoky, včetně překrásné pláže Agiofilli.

Agios Nikitas

Letovisko Agios Nikitas se nalézá na západním pobřeží ostrova. Jedná se o klidné a malebné letovisko. Pláže jsou zde opravdu pěkné a mají pozvolný vstup do moře, takže jsou vhodné pro rodiny. Agios Nikitas není hlučné středisko, přesto zde naleznete veškerý komfort pro strávení skvělé dovolené v Řecku. Lákadlem je krásná pláž Milos, vzdelená asi 15 minut chůze.

KLIKNĚTE pro nabídku zájezdů na Lefkadu »

Kam na Lefkadu s dětmi

Pokud máte opravdu malé děti, dejte přednost ostrovu Zakynthos, který je jako stvořený pro rodinné dovolené. Jsou –li vaše děti již větší, můžete si vybrat například letovisko Agios Nikitas nebo Vassiliki, které jsou klidnější než rušné Nidri. Za plážemi a koupáním se musí na Lefkadě někdy cestovat a na některé z nich je složitější přístup.

Řecko - přibližná cena dovolené: 9 000 Kč
Přehled zájezdů: DOVOLENÁ.CZ | INVIA.CZ | BOOKING.COM

 

Aktuální nabídka zájezdů

Mastichari
Kouros Palace

Strava:All inclusive
Lokalita:Mastichari
ostrov Samos
Samaina Inn

Strava:All inclusive
Lokalita:ostrov Samos
Hersonissos
Mitsis Serita Beach

Strava:All inclusive
Lokalita:Hersonissos