Kam na Zakynthos

zakynthos-dovolena-navagioŘecký ostrov Zakynthos se nachází v Jónském souostroví. Pro Zakynthos je typická zelená barva, smaragdové moře a hlavně písečné pláže. Někdy se mu přezdívá ostrov vůní díky spoustě bylin a koření, jejichž vůně se zde nese vzuchem. Pobřeží ostrova Zakynthos je zajímavě členité a povrch je kopcovitý. Hory se táhnou přes celý ostrov a vytváří tak poutavé scenérie. Olivy, citrusy, vinice, mandle, oříšky, to vše se zde pěstuje díky úrodné zemi a mírné zimě. Nemůžeme opomenout ani řadu antických památek, které si můžete prohlédnout až se nabažíte relaxace u moře. Užijte si dovolenou v Řecku na Zakynthosu.

KLIKNĚTE pro nabídku zájezdů na Zakynthos »

Kam na Zakynthos – nejznámější místa

Laganas

Leží na jihu ostrova a patří mezi nejvyhledávanější místa na ostrově. Najdete zde 4 kilometry dlouhou překrásnou písečnou pláž. Velkou atrakcí jsou chráněné želvy karety, které se zde vyskytují. Je zde řada barů a klubů, proto zde bývá rušno.

Kalamaki

Velmi oblíbené letovisko s písečnou pláží a pozvolným vstupem do moře. Není zde tolik lidí jako v Laganas a pláž je velmi rozlehlá, takže si své místečko určitě najdete.

Tsilivi

V severní části ostrova se nalézá toto příjemné letovisko, kde je také pláž s pozvolným vstupem do vody. Do hlavního města Zakynthos je to asi 5 km. Krásné a romantické místo pro klidnou dovolenou.

Agios Sostis

Pěkné a klidné letovsiko. Pláž je písečná a s pozvolným vstupem do moře. V podstatě pláž navazuje na pláž u rušnějšího letoviska Laganas. Je zde řada vynikajících taveren. Zajímavý je ostrůvek se vstupem po lávce.

Porto Koukla

Malé letovisko v jihovýchodní části ostrova. Pláž je písečná s oblázky a navazuje na Agios Sostis. Je zde také malebný přístav pro rybářské loďky.

Zakynthos - přibližná cena dovolené: 9 500 Kč
Přehled zájezdů: DOVOLENÁ.CZ | INVIA.CZ | TRAVELPORTAL

Kam na Zakynthos s dětmi

Obecně je Zakynthos vhodným místem pro strávení rodinné dovolené s dětmi. Vybírejte letoviska s písečnými plážemi a pozvolným vstupem do vody. Děti si budou moci hrát a vy je budete mít v klidu na očích. Na Zakynthos s dětmi se vypravte například do letoviska Kalamaki, Tsilivi nebo Agios Sostis. Rušnější letovisko s hlučným nočním životem Laganas není pro dovolenou s dětmi příliš vhodné.

Foto: Evgeni Dinev / FreeDigitalPhotos.net

Aktuální nabídka zájezdů

Ixia
Oceanis

Strava:All inclusive
Lokalita:Ixia
Hersonissos
Star Beach Village

Strava:All inclusive
Lokalita:Hersonissos
Hersonissos
Smartline Village Resort & Waterpark

Strava:All inclusive
Lokalita:Hersonissos