Turecko – letovisko Antalya

turecko-antalya-all-inclusiveAntalya je krásné město s řadou hotelových resortů a patří k nejvíce navštěvovaným turistickým destinacím Turecka. Leží v oblasti, která se nazývá Turecká riviéra na pobřeží Středozemního moře. Město obklopuje pohoří Taurus. Antalyi proslavil lákavý mix památek a krásné přírody.

Vyberte si dovolenou v Turecku ZDE »

Již za císaře Hadriana zažilo město velký rozkvět, nechal zde vystavět velké paláce i chrámy. Památkou na Římskou říši je tak Hadriánova brána. Yivli minaret ze 13. století v růžové barvě je známým symbolem města. Staré město stojí ve svahu mohutné skály a dole pod skálou je velký moderní přístav.

Antalya v Turecku je známá svými dlouhými plážemi s jemným pískem. Mezi nejznámější patří dvě největší: Konyaalti a Lara. Pláž Lara (leží východním směrem od města) je moderní nové středisko, kde najdete veškeré služby na vysoké úrovni a na výběr jsou i luxusní hotely. Písečnou pláž a pozvolný vstup do vody jistě ocení rodiny s dětmi. Pláž Konyaalti (leží západně od města) je v blízkosti zeleného parku. Písečná pláž se zde postupně mění na oblázkovou. Je zde úchvatný výhled na pohoří Taurus, které obklopuje město Antalya.

Co stojí za to vidět na dovolené v turecké Antalyi

  • Hadriánovu bránu postavenou v roce 130
  • Archeologické muzeum se sbírkou antického umění
  • růžový minaret Yivli
  • Dudenské vodopády a jeskyně, které jsou od města vzdálené asi 14 km
  • Perge, starověké město z římského období
  • Termessos, městečko s antickými ruinami

Foto: Suat Eman / FreeDigitalPhotos.net

Aktuální nabídka zájezdů

Poznávací zájezdy
Club Yali Hotels & Resort

Strava:All inclusive
Lokalita:Poznávací zájezdy
Bodrum a okolí
Rexene

Strava:All inclusive
Lokalita:Bodrum a okolí
Side
Side Royal Palace

Strava:All inclusive
Lokalita:Side