Dovolená Zanzibar

zanzibar-luxusni-dovolenaZanzibar je skupina ostrovů, které se nacházejí u východního pobřeží Afriky. Jedná se o 2 hlavní ostrovy Unguja, označovaný podle svého hlavního města jako Zanzibar a druhý hornatější s názvem Pemba. Politicky patří ostrov Zanzibar k blízké Tanzánii, od které je vzdálen asi 40 km.

KLIKNĚTE pro nabídku zájezdů na Zanzibar »

Ostrov Zanzibar je úžasné místo v Indickém oceánu, nalézá se v tropickém pásmu. Najdete zde nekonečné běloskvoucí pláže, vyhřáté moře, vůni koření a tropického ovoce. Díky celoročně stálému počasí je ostrov Zanzibar oblíbeným cílem dovolených i v zimě. Lákadlem je velmi pestrý podmořský život a úchvatná příroda ve vnitrozemí.  Další zajímavou možností je prohlídka starého kamenného města, kde na vás dýchne atmosféra minulých století. Ostrov byl nejdříve v 10. století pod nadvládou Arabů, na konci 15. století ostrov kolonizovali Portugalci a nakonec od 17. století byl pod vlivem ománského sultána. Celou tuto staletou historii je možné na ostrově obdivovat.

Počasí na Zanzibaru

Nejteplejší období z celého roku je na ostrově Zanzibar od ledna do března, kdy teplota vzduchu dosahuje 33°C. Období dešťů se objevuje od května do listopadu. Nijak to nekazí možnost trávit zde dovolenou, protože deště jsou krátké a velmi osvěžující.

Jídlo na Zanzibaru

Jídlo na Zanzibaru je výsledkem mísení mnoha vlivů, od portugalské, arabské, perské kuchyně až pod britské a africké kuchyně. Základem je hovězí a skopové maso, brambory, rýže a zelenina. Hojně se používá hřebíček, který se zde ve velkém pěstoval. Vyhlášenou specialitou je kozí maso na grilu. Těšit se můžete na nejrůznější plody moře, někde připravované v kokosovém mléce.

Zanzibar - přibližná cena dovolené: 25 000 Kč
Přehled zájezdů: DOVOLENÁ.CZ | INVIA.CZ | TRAVELPORTAL

Foto: chayathonwong / FreeDigitalPhotos.net

Aktuální nabídka zájezdů

Poznávací zájezdy
Coastlight

Strava:All inclusive
Lokalita:Poznávací zájezdy
Port el Kantaoui
Royal Kenz

Strava:All inclusive
Lokalita:Port el Kantaoui
Belek
Belkon

Strava:All inclusive
Lokalita:Belek