Nakupování na letišti

duty-free-nakupyNejrůznější zboží lze pořídit v bezcelních zónách na letištích až o 30% levněji. Tyto takzvané Duty Free Shopy, jak už název napovídá, prodávají totiž vše bez daně, odtud tedy zmíněná sleva. Ovšem neplatí paušálně, že každý Duty Free Shop na každém letišti je výhodný. Cenové rozdíly mohou být opravdu veliké. Ze srovnávacího nákupu, který uskutečnil před časem německý autoklub ADAC na několika letištích v Evropě, vychází cenově nejlépe londýnské letiště Heathrow, naopak nákupy na pražském Letišti Václava Havla vycházejí draze.
Ukázat výhodné zájezdy ZDE »

Co se vyplatí pořídit na letišti

Mezi výhodné nákupy všeobecně patří značková kosmetika nebo parfémy. Značky jako Clinique, Channel nebo Dior lze nakoupit se slevou v řádu stokorun nebo i tisíců. Velmi levné nákupy oděvů se objevují na letištích v USA, Spojených Arabských Emirátech nebo například v Egyptě. Cenově atraktivní mohou být nákupy luxusních značkových hodinek (např. Omega, Rolex, Breitling, Cartier nebo Tag Heuer) na letišti v Dubaji. Sleva oproti normálu může jít do desítek tisíc korun.

Omezení nákupu na letišti

Informujte se předem o omezeních, které se týkají nákupu alkoholu a cigaret v Duty Free Shopu. Na jednu dospělou osobu můžou být uplatňovány limity. Tyty limity se liší při příletu do dané země a při odletu z ní. Další omezení se může týkat například toho, co vše vám dovolí přepravní společnost vzít s sebou na palubu letadla a co už musí být naopak v nákladovém prostoru. Obvykle platí, že nákup z Duty Free Shopu musí být v označeném sáčku a zataven, pokud si jej chcete vzít s sebou na palubu. Na množstevní limity zboží je možné se podívat na stránkách Celní správy České Republiky nebo na stránkách Letiště Václava Havla.

Foto: potowizard / FreeDigitalPhotos.net

Aktuální nabídka zájezdů

Dubaj
Holiday Inn Bur Dubai

Strava:Snídaně
Lokalita:Dubaj
Belek
Vera Verde Resort

Strava:All inclusive
Lokalita:Belek
El Quseir
Port Ghalib Resort

Strava:All inclusive
Lokalita:El Quseir