Kam k moři do Polska

Pobřeží Baltského moře v Polsku

Pokud hledáte krásné místo k moři, které není příliš daleko od České republiky, určitě byste měli zvážit Polsko. Polsko má výhodu, že nabízí nádherné pláže, které jsou méně přeplněné než ty v jižních zemích, ale stále mají co nabídnout. Zde jsou některé z nejlepších destinací vhodných na dovolenou u moře v Polsku:

Sopoty – Sopoty jsou velmi populární letoviskovou oblastí s nádhernou pláží, nejdelším písečným molem v Evropě a živou promenádou, která je plná kaváren, barů a obchodů. Toto město je skvělým místem pro ty, kteří hledají aktivní dovolenou plnou zábavy.

Mierzeja Wiślana – Tato oblast nabízí nádherné pláže, které jsou čisté a nezasažené masovou turistikou. Pokud hledáte klidné místo, kde si odpočinout a užít si krásy přírody, pak je Mierzeja Wiślana tím pravým místem.

Pobierowo – Toto malebné letovisko na pobřeží Baltského moře nabízí písečné pláže a krásné výhledy na moře. Pobierowo je vhodné pro ty, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou u moře.

Jastarnia – Toto městečko se nachází na poloostrově Hel a nabízí nádherné pláže, vodní sporty a cyklistické trasy. Je to skvělé místo pro ty, kteří chtějí strávit aktivní dovolenou v blízkosti moře.

Łeba – Toto město je známé svými písečnými dunami, které jsou velmi atraktivní pro turisty. Pláže jsou zde velmi široké a písečné a Łeba je také výchozím bodem pro výlety do blízkého Sloviňského národního parku.

Jurata – Nachází se na pobřeží Baltského moře, poblíž poloostrova Hel. Má čisté pláže a je oblíbeným místem pro koupání a slunění. Turisté si zde také mohou vyzkoušet jachting a vodní lyžování.

Ustka – Nachází se na pobřeží Baltského moře, v oblasti známé jako Sloviňské pobřeží. Má krásné pláže a mnoho možností pro vodní sporty, jako jsou windsurfing, kajakářství a jízda na vodních skútrech.

Międzywodzie – Nachází se na pobřeží Baltského moře, v blízkosti národního parku Wolin. Má čisté pláže a mnoho možností pro vodní sporty, jako jsou windsurfing a kitesurfing.

Darłowo – Nachází se na pobřeží Baltského moře, poblíž národního parku Sloviňské pobřeží. Má krásné pláže a nabízí možnosti pro vodní sporty, jako jsou windsurfing, kajakářství a jízda na vodních skútrech.

Polsko nabízí mnoho dalších krásných letovisek a pláží k objevení. Při plánování cesty k moři do Polska se nezapomeňte podívat na výše uvedené destinace a najít si tu správnou pro vás.

KLIKNĚTE pro nabídku zájezdů do Polska »

Tipy pro dovolenou v Polsku

Polsko a Česko jsou oba slovanské země s mnoha podobnostmi v kultuře a tradicích, ale existují také určité kulturní rozdíly, na které by si Češi měli dát pozor, aby se vyhnuli nedorozuměním a projevili respekt k místním zvyklostem.

Jedním z nejdůležitějších prvků polské kultury je rodina. Poláci mají velkou úctu k rodinným hodnotám a tráví spoustu času se svými blízkými. Pokud se setkáte s Polákem, bude oceňovat vaše zájmy o jeho rodinu a můžete se ptát na rodinný život. Na druhou stranu byste se měli vyhnout politickým tématům a otevřenějším debatám o sexuální orientaci, které jsou v Polsku stále poměrně tabu.

Dalším důležitým prvkem polské kultury je jídlo a pití. Poláci se rádi baví u stolu. Pokud se setkáte s Polákem, může být vhodné nabídnout něco k jídlu nebo pití. Na druhou stranu, pokud vás Polák pozve k jídlu, měli byste si být vědomi, že je zvykem chovat se u stolu zdvořile.

V Polsku je také důležité dodržovat pravidla a tradice. Pokud se zúčastníte náboženského obřadu nebo kulturní akce, měli byste si být vědomi, že jsou zvykem určitá pravidla chování a oblékání. Například, pokud se chystáte na svatbu, měli byste si vzít formální oblečení. Slušné a čisté oblečení je vhodné také při bohoslužbách.

Polsko - přibližná cena dovolené: 2500 Kč
Přehled zájezdů: DOVOLENÁ.CZ | INVIA.CZ | BOOKING.COM

Konečně, je důležité si být vědomi, že Polsko má velmi bohatou historii a kulturní dědictví. Pokud se chystáte navštívit památky nebo muzea, měli byste si udělat trochu času a naučit se něco o historii země. Bude to oceněno a ukáže to, že respektujete místní kulturu.

Polsko je země s bohatou historií a kulturním dědictvím, a tak můžete během své dovolené navštívit také mnoho zajímavých památek a muzeí. V Polsku najdete také mnoho restaurací s tradičními polskými pokrmy a velkou nabídkou různých kulinářských specialit.

Dovolená u moře v Polsku je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kombinaci relaxace a aktivit, objevování nových míst a poznávání nových kultur. V Polsku se můžete těšit na krásné pláže, přátelské lidi a pestrou nabídku zážitků. Určitě stojí za to navštívit a zažít vlastní dobrodružství na polském pobřeží.

KLIKNĚTE pro nabídku zájezdů do Polska »

Aktuální nabídka zájezdů

Elouda
Elounda Residence

Strava:Polopenze
Lokalita:Elouda
Menorca
Vacances Menorca Resort - Blanc Palace

Strava:All inclusive
Lokalita:Menorca
ostrov Zakynthos
Diana

Strava:Snídaně
Lokalita:ostrov Zakynthos
Bodrum a okolí
Aquasis Deluxe

Strava:All inclusive
Lokalita:Bodrum a okolí
Adelianos Campos
Eva Bay

Strava:All inclusive
Lokalita:Adelianos Campos