Kam do jižní Francie (Provence) k moři?

Mořské pobřeží v Provence

Provence je jedním z nejkrásnějších regionů v jižní Francii. Kromě svých nádherných kopců a výjimečných vinic je také oblíbeným cílem turistů díky svým plážím a slunečnému počasí. Pokud hledáte tipy na nejlepší místa k návštěvě v Provence u moře, zde je několik možností:

Cannes

Toto slavný středisko je známé svou pláží La Croisette, kde najdete luxusní hotely, kavárny a obchody. Město je také domovem slavného filmového festivalu v Cannes, který se koná každoročně v květnu.

Saint-Tropez

Další populární letovisko na Azurové pobřeží je Saint-Tropez. Město je známé svou přístavní promenádou, kde se setkávají luxusní jachty a nabízí mnoho možností pro nákupy a gastronomické zážitky. Saint-Tropez má také několik krásných pláží, jako je například pláž Pampelonne, která se rozprostírá na více než 5 km.

Nice

Nice je největší město na Azurové pobřeží a je populárním cílem pro návštěvníky z celého světa. Město má několik pláží, včetně známé pláže Promenade des Anglais. Nice také nabízí mnoho kulturních zážitků, jako je například Muzeum Matisse nebo katedrála Saint-Nicolas.

Marseille

Marseille je největší město v Provence a je domovem největšího přístavu ve Francii. Město má několik pláží, včetně pláže Prado, která je populární pro rodiny s dětmi. Marseille je také bohaté na historii a kulturu, s několika muzei a historickými památkami.

KLIKNĚTE pro nabídku zájezdů do jižní Francie »

Cassis

Toto malebné městečko se nachází asi 20 km od Marseille a nabízí nádherné výhledy na Středozemní moře. Cassis má několik krásných pláží, včetně pláže Bestouan a pláže Grande Mer. Město je také vstupní branou do Národního parku Calanques, který nabízí nádherné mořské útesy a turistické stezky.

Antibes

Toto malebné město leží na Azurovém pobřeží mezi Cannes a Nice. Antibes nabízí několik pláží, včetně pláže Salis a pláže Ponteil. Město má také historické centrum s pevností z 16. století, kde se dnes nachází Muzeum Picasso.

Sainte-Maxime

Toto malé město se nachází na pobřeží mezi Saint-Tropez a Cannes. Sainte-Maxime má několik pláží, včetně pláže La Nartelle a pláže Plage des Elephants. Město je také ideálním výchozím bodem pro návštěvu ostrova Porquerolles, který je součástí Národního parku Port-Cros.

Bandol

Toto malé přímořské městečko leží asi 20 km východně od Marseille. Bandol nabízí několik krásných pláží, včetně pláže Rènecros a pláže Eden Roc. Město je také známé svými víny, která jsou produkovaná v okolních vinicích.

La Ciotat

Toto přímořské městečko se nachází asi 30 km východně od Marseille. La Ciotat nabízí několik pláží, včetně pláže La Grande Plage a pláže Lumière. Město je také ideálním výchozím bodem pro návštěvu Národního parku Calanques.

Le Lavandou

Toto malebné městečko se nachází na pobřeží mezi Toulonem a Saint-Tropez. Le Lavandou nabízí několik pláží, včetně pláže Plage de Saint-Clair a pláže Plage de Pramousquier. Město je také ideálním výchozím bodem pro návštěvu ostrova Port-Cros.

KLIKNĚTE pro nabídku zájezdů do jižní Francie »

Co ochutnat v jižní Francii?

Jižní Francie je proslulá svou skvělou kuchyní, která zahrnuje mnoho regionálních specialit. Zde jsou některé z nejlepších jídel a pití, které byste si měli určitě vychutnat během své návštěvy:

  1. Ratatouille – toto tradiční jídlo z Provence je směska zeleniny (lilek, paprika, cibule, rajčata) pečená v troubě. Je to vynikající vegetariánská možnost a lze ji najít v mnoha restauracích.
  2. Salade Niçoise – tento oblíbený salát se skládá z čerstvých ingrediencí, jako jsou tuňák, zelené fazolky, rajčata, olivy a vajíčka. Je to skvělý lehký pokrm na horké letní dny.
  3. Socca – toto jídlo je druh palačinky vyrobené z cizrny mouky, oleje a soli. Je to velmi oblíbená specialita v Nice a okolí.
  4. Tapenade – toto chutné namáčení se vyrábí z oliv, kaparů, ančoviček a olivového oleje. Je skvělým doplňkem k chlebu a dalším jídlům.
  5. Bouillabaisse – toto je tradiční rybí polévka, která se vaří s různými druhy ryb a mořských plodů, jako jsou mušle a krevety. Je to vynikající chuťový zážitek, který se podává s chlebem a aïoli.
  6. Růžové víno – jižní Francie je také proslulá svými výrobky z vinařství a růžové víno je nejpopulárnějším druhem. Je to perfektní doplněk k jídlu a lze ho nalézt v mnoha regionech.
  7. Pastis – toto je tradiční francouzský aperitiv vyrobený z anýzu a fenyklu. Je to oblíbený nápoj v jižní Francii a může být podáván s vodou nebo ledem.
  8. Calissons – toto sladké pečivo se skládá z marcipánu a je pokryto cukrovou polevou. Je to oblíbená sladkost v jižní Francii a lze ji najít v mnoha cukrárnách.

Aktuální nabídka zájezdů

Madeira a Porto Santo
Vila Galé Santa Cruz hotel

Strava:Polopenze
Lokalita:Madeira a Porto Santo
Skanes
Smartline Skanes Serail

Strava:All inclusive
Lokalita:Skanes
Kemer
Crystal Aura Beach Resort

Strava:All inclusive
Lokalita:Kemer
ostrov Zakynthos
Keri Village

Strava:All inclusive
Lokalita:ostrov Zakynthos
Port el Kantaoui
Steigenberger Kantaoui Bay

Strava:All inclusive
Lokalita:Port el Kantaoui