Kam k moři do Toskánska

Moře v Toskánsku

Toskánsko, region v centrální Itálii, je známé svou bohatou historií, kulturou a kuchyní. Kromě toho je to také jedno z nejpopulárnějších letovisek v Itálii, díky svým krásným plážím a úchvatnému pobřeží. Pokud plánujete návštěvu Toskánska a toužíte po moři, zde jsou některé z nejlepších destinací v oblasti.

Livorno

Tento městský přístav na pobřeží Tyrhénského moře je vynikajícím výchozím bodem pro objevování Toskánska. Je to domov mnoha pláží a přístavišť pro vodní sporty. Livorno je také skvělým místem pro milovníky historie a kultury, s mnoha památkami, jako je Fortezza Vecchia a Katedrála San Francesco.

Viareggio

Nachází se v oblasti Versilia, je Viareggio jednou z nejvýznamnějších destinací pro letní dovolenou v Toskánsku. Má dlouhou písečnou pláž a okouzlující přístav s mnoha restauracemi a bary. V létě je zde mnoho kulturních akcí, jako jsou módní přehlídky a festivaly.

Castiglione della Pescaia

Tento klenot na pobřeží Tyrhénského moře se nachází v provincii Grosseto. Castiglione della Pescaia je krásné středověké město s neuvěřitelnou historií. Jeho pláže jsou považovány za nejkrásnější v Toskánsku, a proto je to velmi oblíbené místo pro turisty.

Argentario

Argentario je malebný poloostrov na pobřeží Tyrhénského moře a je populárním místem pro milovníky přírody. Má mnoho úžasných pláží a skalnatých útesů, které poskytují úchvatné výhledy. Zde můžete najít mnoho vodních aktivit, jako je potápění a jachting.

Piombino

Piombino je malebné město na pobřeží Ligurského moře a je známé svou historií a kulturou. Nachází se v blízkosti ostrova Elba, což z něj dělá ideální místo pro výlety lodí. Má mnoho krásných pláží a okolní příroda nabízí skvělé turistické trasy.

Itálie - přibližná cena dovolené: 7 000 Kč
Přehled zájezdů: DOVOLENÁ.CZ | INVIA.CZ | BOOKING.COM

Kamkoliv se v Toskánsku rozhodnete jet, nezapomeňte si užít slunce a moře, ale také si užijte lahodnou toskánskou kuchyni a vína. Toskánsko je známé svými chutnými pokrmy jako jsou tradiční těstoviny s rajčaty a bazalkou, chřestový risotto a různé druhy sýrů. A co se týče vína, Toskánsko je domovem několika nejznámějších italských vinařských oblastí, jako jsou Chianti, Montepulciano a Montalcino.

Při plánování cesty do Toskánska byste také měli zvážit nejlepší čas pro návštěvu. Nejlepší období jsou jaro a podzim, kdy je teplota příjemná a turistický ruch není tak vysoký jako v létě. Nicméně, pokud toužíte po letní dovolené na pláži, pak léto je nejlepší období, i když se může stát, že pláže budou přeplněné.

V každém případě, Toskánsko je skvělou destinací pro dovolenou u moře a nabízí spoustu možností pro turisty, kteří chtějí objevovat krásy tohoto regionu.

Ukázat zájezdy do ITÁLIE

Aktuální nabídka zájezdů

Tropea
Santa Lucia

Strava:Polopenze
Lokalita:Tropea
Sardinie
La Plage Noire Resort

Strava:Plná penze
Lokalita:Sardinie
Sicílie
Prezident Sea Palace

Strava:All inclusive
Lokalita:Sicílie
Sicílie
Elihotel

Strava:Polopenze
Lokalita:Sicílie
Sardinie
Club Rocca Dorada

Strava:Snídaně
Lokalita:Sardinie