Egypt – jídlo a pití na dovolené

egypt-pyramidyEgyptská kuchyně patří mezi islámské, a proto se zde nesetkáte s vepřovým masem a alkohol je také zapovězen. Kuchyně je ovliněna blízkými státy jako je Izrael, Libanon, Turecko. Používá se mnoho různých druhů koření. Mezi základní suroviny egyptské kuchyně patří skopové, jehnečí maso, křepelky, kachny, husy, rýže a zelenina. Samozřejmostí jsou čerstvé ryby.

Pokud budete chtít ochutnat místní speciality, tak vyzkoušejte jídlo Foul (pikantní fazolový guláš), hummus (kaše z cizrny a sezamu), baklawa (sladký závin s medem a ořechy), šíš kebab (rožněné kousky skopového podávané např. s chlebem pita)

KLIKNĚTE pro nabídku zájezdů do Egypta

All inclusive hotely v Egyptě často servírují stravu evropského typu. Nedoporučuje se stravování v pouličních stáncích. Co se týká vody, tak konzumace vody z kohoutku je nebezpečná. Obsahuje různé bakterie, na které není zažívání Evropanů zvyklé. Požití takové vody znamená u většíny Evropanů střevní obtíže trvající minimálně jeden den. Pitnou vodu pijte pouze balenou a buďte ostražití, zda-li je obal láhve neporušený. Zvláštní pozor dávejte při čištění zubů a používejte raději vodu balenou. Stejně tak se vyhýbejte nápojům s ledem.

Egypt - přibližná cena dovolené: 9 500 Kč
Přehled zájezdů: DOVOLENÁ.CZ | INVIA.CZ | BOOKING.COM

Alkohol je islámem zakázaný, ale v turistických restauracích je k dostání. V Egyptě můžete vyzkoušet tmavé pivo Aswanli a Marzen nebo místní víno Zibib (anýzem ochucené víno).

Foto: Arvind / FreeDigitalPhotos.net

Aktuální nabídka zájezdů

Marsa Alam
Three Corners Sea Beach Resort

Strava:All inclusive
Lokalita:Marsa Alam
Hurghada
AMC Royal resort /Azur Grand Resort/

Strava:All inclusive
Lokalita:Hurghada
Marsa Alam
Royal Tulip Beach Resort

Strava:All inclusive
Lokalita:Marsa Alam