Dovolená Kapverdské ostrovy

luxusni-resortUprostřed Atlantského oceánu a asi 600 km od afrického Senegalu se nachází tento exotický ráj. Skládá se z 10 větších ostrovů a řady menších, zabírá asi 4 000 čtverečních kilometrů a hlavním jazykem je portugalština (není problém se domluvit anglicky).

Ostrovy se jmenují podle poloostrova Cap-vert, což znamená francouzsky Zelený mys (portugalsky Cabo Verde). Kapverdské ostrovy jsou ideálním místem pro odpočinek ať už pasivní nebo aktivní, kdy si můžete vyzkoušet například surfování.

Ukázat zájezdy na Kapverdské ostrovy!

Kapverdy se nacházejí v tropickém podnebném pásu. Období dešťů je na Kapverdských ostrovech v červenci a srpnu a tak jsou ideální destinací od evropského podzimu do jara. Průměrné teploty vzduchu se pohybují od 23 do 30 stupňů. Teploty moře oscilují kolem 20 a 25 stupňů Celsia.

Nejznámější místa Kapverdských ostrovů

Boa Vista – ostrov, který je zajímavý velkými písečnými dunami a překrásnými plážemi. Je zde nejvíce all inclusive hotelů a luxusních resortů. Navštivte zde velmi fotogenický vrak lodi

Sal – ostrov patří k nejnavštěvovanějším z celých Kapverd. U městečka Santa Maria se nachází nejvíce restaurací a obchodů. Hotely jsou zde jak městské, tak plážové resorty, které jsou pohodlnější.

Sao Vincente – nachází se zde velmi živé město Mindelo, které zaujme koloniální architekturou. Je zde řada restaurací a barů, festivaly a karnevaly.

Santo Antao – patří mezi nejzajímavější ostrovy, zaujme svou neporušenou přírodou. Ostrov je sopečného původu a proto zde najdete řadu úžasných scenérií, jak jsou zelená údolí, prudké vrcholky pohoří a k tomu průzračné moře.

Další rady a tipy k dovolené na Kapverdech

  • po příletu si můžete přeřídit hodinky o 3 hodiny zpět (v zimním čase o 2 hodiny)
  • let na Kapverdy trvá 6 – 7 hodiny, jde tedy o jednu z nejdosažitelnějších tropických destinací z Evropy
  • pro návštěvu je nutné vízum, to ale cestovní kancelář zařídí za Vás
  • při koupání vyhledávejte raději klidnější zátoky, mohou se zde vyskytnout silné mořské proudy

Foto: Gualberto107 / FreeDigitalPhotos.net

Aktuální nabídka zájezdů

Hurghada
Jaz Bluemarine Resort

Strava:All inclusive
Lokalita:Hurghada
Mahmutlar
Ideal Beach

Strava:All inclusive
Lokalita:Mahmutlar
Alanya
Remi

Strava:All inclusive
Lokalita:Alanya