Kam do Maroka levně

maroko-levne-dovolenaMaroko je rozmanitá a krásná země plná kontrastů, která je díky pobřeží Atlantiku a Středozemního moře plná příjemných překvapení. Mísí se zde arabský svět s historickými pozůstatky dávných civilizací a se zámořským obchodním ruchem. Taková spousta chutí a vůní, kolik se jich vyskytuje v kosmopolitním Maroku, se jen tak jinde nenajde.

Kromě krásného koupání můžete navštívit tradiční tržiště nebo obdivovat prastaré památky ať už z dob Římanů nebo tradiční arabské stavby.

Kam do Maroka?

  • Casablanca – sem většina turistů přiletí. Jedná se pohodové a moderní město, které určitě využijete na nákupy rozličných suvenýrů
  • Marrakéš – se se můžete vydat na poznávací zájezd. Město obepíná z jedné strany pohoří Atlas, z druhé strany poušť, leží ve středozemí. Zde poznáte pravý duch Maroka, střetává se zde evropská kultura s africkou.
  • Agadir – tradiční marocké letovisko, leží na pobřeží Atlantického oceánu na nádherné pláži. Město je znovu vystavěné a moderní, přizpůsobené pro potřeby turistů.
  • Saidia – na pobřeží Středozemního moře leží toto kouzelné letovisko. Široké a dlouhé písečné pláže, cenově výhodné ubytování, čisté moře, to vše můžete očekávat v tomto letovisku.
  • Fés – prastaré město, které přitahuje autentickou atmosférou. Leží ve vnitrozemí, ale určitě stojí za návštěvu. Mísí se zde středověká architektura s francouzskými vlivy.
  • Rabat – hlavní město Maroka leží na pobřeží Atlantiku. Má krásné historické centrum obehnané hradbami. Za zmínku stojí pevnost Udayas, která patří mezi památky Unesco.

Počasí v Maroku

Klima je v Maroku rozmanité. Liší se severní pobřeží u Středozemního moře, západní pobřeží u Atlantiku a vnitrozemí. V létě zde prakticky neprší. Průměrná teplota je u moře kolem 22 stupňů. V červenci a srpnu mohou teploty běžně přesahovat 35 stupňů. Příjemné teploty zde budou i v září a říjnu (kolem 28 stupňů). Zajímavá může být dovolená v lednu a v únoru, kterou můžete využít aktivním způsobem nebo turistikou (teploty zde budou okolo  18 stupňů). Perfektní počasí nabízí období od března do května (23 – 30 stupňů).

MAROKO LEVNĚ
Přibližná cena dovolené: 9 000 Kč
Aktuální přehled zájezdů: DOVOLENÁ.CZ | INVIA.CZ

Nabídka zájezdů do Maroka

Aktuální nabídka zájezdů

Saidia
Iberostar Saidia

Strava:All inclusive
Lokalita:Saidia
Maroko
Hotel Anezi

Strava:Polopenze
Lokalita:Maroko
Maroko
LTI Agadir Beach Club

Strava:Polopenze
Lokalita:Maroko
Maroko
Labranda Les Dunes d'Or

Strava:All inclusive
Lokalita:Maroko
Maroko
Blue Sea Le Tivoli

Strava:Polopenze
Lokalita:Maroko
Maroko
Iberostar Founty Beach

Strava:All inclusive
Lokalita:Maroko
Maroko
Kenzi Europa

Strava:All inclusive
Lokalita:Maroko
Maroko
Be Live Grand Saidia

Strava:All inclusive
Lokalita:Maroko