Kam na Srí Lanku

sri-lanka-luxusni-dovolenaSrí Lanka, která leží uprostřed Indického oceánu, láká na krásné písečné pláže s řadami kokosových palem, úchvatné historické památky, skvostné národní parky a řeky, které protékají kolem plantáží čaje. Srí Lanka je tropická země a je tedy ideální pro návštěvu v jakékoli části roku. Projděte si spolu s námi nejznámější letoviska tohoto ostrova.

Vyberte si dovolenou na Srí Lance ZDE »

Kromě skvělých pláží nabízí Srí Lanka i zajímavé výlety do vnitrozemí. Zde se tyčí hory až do výšky 2500 metrů. Zde na svazích kopců mezi vodopády se nalézají malá pole a čajové plantáže.

Srí Lanka - přibližná cena dovolené: 17 000 Kč
Přehled zájezdů: DOVOLENÁ.CZ | INVIA.CZ | BOOKING.COM

Na Srí Lance je neuvěřitelných 1340 kilometrů pláží, z nichž většina je písečná, některé jsou ale také korálové. Pro západní pobřeží ostrova jsou typické široké pláže a rychle se svažující dno, vlny zde nejsou velké. Na jihozápadě a v jižní části je pozvolný vstup do vody a pláže jsou ze světlého písku. Západ a jih ostrova jsou nejvhodnější pro návštěvu mezi prosincem a březnem. Naopak východní pobřeží láká od května do září.

Kam jet na Srí Lanku – nejznámější letoviska

Bentota

Leží jižním směrem od Colomba. Jsou zde krásné široké pláže a možnosti vodních sportů.

Beruwala

Patří mezi hlavní turistické lokality na Srí Lance. Je zde množství restaurací, obchodů. Pláže jsou s jemným pískem lemované palmami.

Colombo

Hlavní město Srí Lanky, které nabízí směs kultur, které se zde setkaly za poslední staletí. Zaujmou koloniální domy nebo obchůdky a trhy.

Hikkaduwa

Ideální cíl pro milovníky potápění, jsou zde krásné korálové útesy. Jsou zde možnosti pronájmu lodě nebo rybářského vybavení.

Kalutara

Leží na západním pobřeží a jsou zde krásné pláže s hnědým pískem. Máte možnost vybrat si z více restaurací nebo obchodů s občerstvením.

Koggala

Oblíbené místo uprostřed tropické zeleně. Pláž je zde s jemným pískem.

Marawila

Zde upoutá krásná přírodní laguna. Písečná pláž a také menší obchodní centrum lákají na klidnou dovolenou.

Negombo

Známý turistický cíl s kvalitními plážemi. Místo je vyhlášené mořskými specialitami. Není daleko od mezinárodního letiště.

Tangalla

V zátoce na jižním cípu Srí Lanky leží toto letovisko. Nádherné pláže s bílým pískem lákají na dovolenou, pro kterou je synonymem slovo odpočinek.

Unawatuna

Místo, které pamatuje holandské mořeplavce. Dnes je to klidné letovisko se zálivem a písečnou pláží.

Wadduwa

Původně malá rybářská obec, dnes klidné a menší letovisko s dlouhou pláží.

Vyberte si dovolenou na Srí Lance ZDE »

Aktuální nabídka zájezdů

Konakli
Insula Resort & Spa

Strava:All inclusive
Lokalita:Konakli
Pizzo Calabro
Voi Pizzo Calabro Resort /ex.Bravo Club Pizzo/

Strava:All inclusive
Lokalita:Pizzo Calabro
Turecko
Le Bleu

Strava:All inclusive
Lokalita:Turecko