Dovolená v Izraeli u Mrtvého moře

izrael-mrtve-moreDo Izraele jezdí velké zástupy turistů, aby obdivovali náboženské památky (ať už židovské nebo muslimské a křesťanské), aby navštívili některou z nádherných přírodních rezervací, ale také aby se vykoupali v Mrtvém moři. Navštivte také krásná města Jeruzalém nebo Tel Aviv.

KLIKNĚTE pro nabídku zájezdů do Izraele »

Dovolená u Mrtvého moře

Mrtvé moře je vlastně jezero se slanou vodou, do kterého se vlévá několik řek (také řeka Jordán). Jezerem prochází hranice mezi dvěma státy – Izraelem a Jordánskem. Jedná se o unikátní místo, které leží 418 metrů pod hladinou světového oceánu, je tedy nejníže položenou vodní plochou na světě. Mrtvé moře má nejslanější vodu na světě, proto v něm nežijí žádní živočichové (odtud název Mrtvé moře).

Koncentrace soli je desetkrát vyšší než v jiných mořích. Takto vysoká salinita má za důsledek i vyšší hustotu a voda Mrtvého moře tedy přirozeně nadnáší. Léčivé účinky takto slané vody jsou známé po celém světě a využívá se jich od starověku. Voda i bahno se používají na léčbu kožních a dýchacích obtíží. Voda Mrtvého moře je bohatá na magnesium, draslík, sodík, vápník, jód, bromidy,…

Vody v Mrtvém moři bohužel postupně ubývá, proto zde nejsou klasické hotelové resorty na břehu moře, ale k pobřeží vedou asfaltové cesty a z hotelu nebo z lázní vás dovezou až k moři. Mezi nejznámější patří letovisko Ein Bokek na pobřeží Mrtvého moře.

Dovolenou v Izraeli můžete spojit s objevováním historie Izraele a zvolit poznávací zájezd s návštěvou Mrtvého moře.

KLIKNĚTE pro nabídku zájezdů do Izraele »

Aktuální nabídka zájezdů

Pomorie
Festa Pomorie Resort

Strava:All inclusive
Lokalita:Pomorie
Bodrum a okolí
Magnific

Strava:All inclusive
Lokalita:Bodrum a okolí
Konakli
Royal Garden Suites

Strava:All inclusive
Lokalita:Konakli

Dovolená v Izraeli u Mrtvého moře
Ohodnoťte tento článek