Kam jezdí Češi na dovolenou

letni-dovolenaNašinci jsou často při vybírání dovolené konzervativní. Asi třetina turistů se ráda vrací do zemí, kde už v minulosti byla. Už dávno neplatí, že Češi čerpají dovolenou jen ve dvou letních prázdninových měsících v červenci a v srpnu. Díky stále širší nabídce zájezdů do exotických zemí se vydáváme na dovolenou i mimo léto.

Jak tyto exotické destinace ovlivňují žebříček nejnavštěvovanějších zemí?

 1. Chorvatsko
  V podstatě se jedná o nejbližší moře při cestě autem. Řada Čechů se zde cítí jako doma a domorodci nás mají rádi. K velké oblibě patří také rychle rostoucí chorvatská dálniční sít.
 2. Itálie
  Země jako stvořená pro rodiny s dětmi, písčité pláže, krátká vzdálenost z České Republiky.
 3. Řecko
  Perfektní pláže, krásná krajina a přívětiví lidé lákají každoročně asi 400 tisíc Čechů.
 4. Slovensko
  K našim bratrům se učíme znovu jezdit od hospodářské krize, kdy řada lidí z ekonomických důvodů vybírá bližší lokalitu. Nádherná příroda, příbuzný jazyk a společná historie činí Slovensko atraktivním.
 5. Turecko
  Rostoucí zájem o Turecko lze zaznamenat v posledních letech díky precizním službám a cenově výhodným nákupům.
 6. Španělsko
  Patří mezi tradiční destinace a to nejen díky vyhlášeným ostrovům Mallorca, Ibiza nebo Menorca, ale také díky pobřežním lokalitám, jako je například Costa Brava nebo Andalusie. Olivy, skvělé jídlo, španělský temperament.
 7. Bulharsko
  Znovuobjevená země, která vyniká kvalitními hotely a nízkými cenami. Dlouhé písečné pláže a národní parky ve vnitrozemí, to je Bulharsko.
 8. Egypt
  Klasická dovolenková země s celoročně teplým počasím. Perfektní lokalita pro milovníky potápění nebo historie.

I když se v žebříčku na nejvyšších místech neumístily, patří mezi stále oblíbenější země jako jsou Spojené Arabské Emiráty, Kypr, Černá Hora nebo Albánie.

Ukázat výhodné zájezdy ZDE »

Dovolená se slevou za včasný nákup (tzv. first minute) je obvykle dostupná vždy do konce března. Potom se postupně zájezdy zdražují, ty nejatraktivnější dovolené jsou vyprodány jako první.