Kam do Bulharska

bulharsko-letecky

V jihovýchodní Evropě se nachází tento oblíbený cíl turistů. Bulharsko láká na krásné moře, úchvatné hory ve vnitrozemí, celkově příjemnou atmosféru a v neposlední řadě na nízké ceny. Bulhaři jsou velmi pohostinní a vyhlášená je i bulharská kuchyně.

Nabídka zájezdů do Bulharska

Bulharské pobřeží u Černého moře tvoří z významné části písečné pláže, kolem nichž vyrostly hotely a resorty. Pobřeží moře se vlní od severu k jihu a zahrnuje postupně tato místa – hlavní město Varna, Lázně sv Konstantina, dále Burgas, Pomorie, Obzor a jižněji Černomorec, Sozopol nebo Primorsko.

Vybrat si můžete od luxusnějších letovisek až po klidnější a cenově nenáročná místa. V Bulharsku se nacházejí jak pětihvězdičkové hotely, tak penziony nebo kempy.

Dnes už není mnoho dobrodruhů, kteří by chtěli absolovat 24 hodin dlouhou cestu do Bulharska autem, a tak většina turistů dává přednost dostat se do Bulharska letecky. Letecká přeprava je dnes rychlá, bezstarostná a pohodlná. Týden letecky v Bulharsku se dá pořídit již od 6000,- Kč.

Bulharsko - přibližná cena dovolené: 6000 Kč
Přehled zájezdů: DOVOLENÁ.CZ | INVIA.CZ | BOOKING.COM

Nejznámější letoviska pro dovolenou v Bulharsku

Burgas

Patří k největším bulharským přístavům. Najdete zde katedrálu sv. Cyrila a Metoděje nebo archeologické muzeum. Nevynechejte nádhernou městskou pláž nebo arménský kostel vyzdobený orientálními koberci.

Varna

Je tradičním místem vyhledávaným turisty. Třetí největší město Bulharska. Je zde přístav, letiště. Navštivte Primorskyj park, který se vlní mezi pobřežím a městskou zástavbou. Zajímavostí je zoo nebo delfinárium

Primorsko

Nachází se v jižním Bulharsku a najdete zde krásné pláže. Je zde velmi pěkný poloostrov, jehož pobřeží je plné pláží s pozvolným vstupem do moře. Najdete zde širokou nabídku sportovního vyžití, např. vodních sportů nebo potápění.

Slunečné pobřeží

Jedná se o největší a nejznámější letovisko na pobřeží Černého moře. Stovky hotelů, které byly nově postaveny nebo rekonstruovány nabízejí moderní služby na vysokém standardu. Toto letovisko je vhodné pro rodiny s dětmi díky písečným plážím nebo procházkám v zeleni.

Zlaté písky

Písečné pláže zde jsou široké až 100 metrů, takže je to místo oblíbené u rodin s dětmi. Letovisko se nachází hned vedle národního parku – přírodní rezervace, takže možností vyrazit blíže k zeleni je celá řada.

Foto: pat138241 / FreeDigitalPhotos.net

Aktuální nabídka zájezdů

Zlaté písky
Obzor Beach

Strava:All inclusive
Lokalita:Zlaté písky
Albena
Flamingo Grand

Strava:Polopenze
Lokalita:Albena
Djuni
Djuni Royal Resort - Holiday Village

Strava:All inclusive
Lokalita:Djuni
Primorsko
Forest Beach

Strava:All inclusive
Lokalita:Primorsko
Slunečné pobřeží
Galeon Residence & SPA

Strava:Snídaně
Lokalita:Slunečné pobřeží