Toskánsko, láska na celý život

toskansko2Kdo jednou navštíví Toskánsko, je to láska na celý život. Tato úžasná mírně zvlněná provincie Itálie se nachází ve středu země u Tyrhénského pobřeží. Po původních obyvatelích – Etruscích – zde zůstala řada památek, např. hradeb nebo zbytků staveb. Ve středověku se často městské státy staly útočištěm řady významných renesančních umělců.

Při luxusní dovolené v Toskánsku se jistě nebudete nudit. Kromě krásného a členitého pobřeží Středozemního moře můžete navštívit řadu historických měst nebo obdivovat krásy vnitrozemí.

Ukázat zájezdy do ITÁLIE

Cypřišové háje, kopce plné vinné révy a olivovníků, vlnící se prašné cesty, kamenné zemědělské usedlosti, to je rychlý pohled na Toskánsko. Mimo bohatých vizuálních zážitků se můžete v Toskánsku plně oddat chutím a vůním místních specialit. Skvělé sýry, klobásy, lahodný olivový olej a famózní vína. Toskánská kuchyně se vyznačuje jednoduchou přípravou, ale zároveň plností chutí a vůní. Místní jídla jsou lehká a zdravá. Mezi toskánské speciality patří například hustá polévka Ribollita (fazole, chléb, kapusta, olivový olej), Bistecca alla Fiorentina (Florentský biftek),  Florentské kuře (kuřecí prsa, špenát, parmazán, cibule, česnek, paprika, celer, sýr) nebo mandlové sušenky Cantucci, či sladké sušenky Cenci.

Za návštěvu stojí zejména historická města (původně městské státy) jako jsou renesanční Florencie, Pisa se svou šikmou věží, Arrezo, Lucca, město karnevalů Viareggio nebo Siena. Mezi vyhlášená letoviska u moře patří Marina di Grosseto, Marina di Bibbona, Principina a Mare, Follonica, Marina di Massa. A samozřejmě ostrov Elba.

Luxusní lázně můžete objevit hned na několika místech. Například v provincii Pistoia se nachází lázně Montecatini Terme, které jsou známým turistickým a lázeňským městem. Přímo ve městě věvěrá řada termálních pramenů v přírodních parcích. Nebo starořímské lázně Bagno Vignoni, kde je termální bazén umístěn přímo ve středu města místo náměstí. Lázní je v Toskánsku bezpočet, tento kraj je velmi bohatý na termální vody. Mezi další významné lázně patří Bagni di Lucca, Terme di Casciana, Terme di Equi, San Carlo Terme.

Foto: -Marcus- / FreeDigitalPhotos.net

Aktuální nabídka zájezdů

Sardinie
No name hotel 4* Sardinie pro seniory 55+

Strava:Polopenze
Lokalita:Sardinie
16  390
Sicílie
Elihotel

Strava:Polopenze
Lokalita:Sicílie
13  790
Tropea
Santa Lucia

Strava:Polopenze
Lokalita:Tropea
15  990

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *