Pět tipů, jak si užít dovolenou?

jak_si_uzit_dovolenouBezstarostná dovolená je snem každého. Na své zasloužené volno je potřeba se připravit a neponechat nic náhodě. Vyvarujte se problémům s předstihem a promyslete dopředu možné situace.

 

 

 1. Prověřte cestovní kancelář a sledujte recenze hotelů
  Nejzajímavější názory na vysněnou destinace se dozvíte vždy od samotných turistů, oficiální informace vždy berte jako doplňkové. Zjistěte si, jestli je cestovní kancelář pojištěná proti úpadku.
 2. Objednávejte s časovou rezervou
  Zabalit se ve stresu, spoustu věcí zapomenout a naopak vzít si řadu nepotřebných krámů. To není zrovna ideální případ. Dovolenou si rezervujte s dostatečným předstihem a stejně tak si s časovou rezervou začněte připravovat věci a balit. Velmi se osvědčil jednoduchý seznam, na kterém si můžete odškrtávat. Jsou věci, které jednoduše ve vzdálené destinaci nemusíte sehnat, např. léčiva. Zkontrolujte si včas doklady (cestovní pas, řidičský průkaz), jestli jsou platné.
 3. Nenuťte se do sportu
  Každý jsme jiný, takže někomu vyhovuje aktivní dovolená plná dlouhých cyklo výletů, jiný zase raději zalehne ráno na pláž. Pokud nejste zvyklí podávat sportovní výkony během celého roku, není dovolená zrovna ideální možností, jak začít. Možná jste se celý rok věnovali sedavému zaměstnání, potom zcela postačí lehká sportovní aktivita, jako je plavání nebo kratší procházky. Na dovolené se přeci nemusíte fyzicky ničit.
 4. Pojištění se vyplatí
  Případné ošetření nebo léčení v zahraničí může přijít na pěkný balík. Nemá význam vynechat cestovní pojistění, které Vás přijde na řádově desetikoruny za den a ušetří Vám peněženku i starosti po návratu domů. Nezapomínejte ani na připojištění zavazadel, které se mohou ztratit, zatoulat nebo poškodit.
 5. Vypněte
  Odpočívejte! To znamená, že na dovolené si můžete „dovolit“ mít alespoň chvíli vypnutý telefon, být zkrátka offline. Však on se internet bez Vás těch pár dní obejde, kolegové si poradí jistě sami. Všechny pracovní pohromy, které se můžou stát v době Vaší nepřítomnosti, na Vás určitě počkají nebo se mezitím vyřeší samy.

 

Foto: Pixomar / FreeDigitalPhotos.net

Aktuální nabídka zájezdů

ostrov Korfu
Alexandros

Strava:All inclusive
Lokalita:ostrov Korfu
13  190
El Quseir
Hotel Mövenpick El Quseir

Strava:Polopenze
Lokalita:El Quseir
13  890
Kemer
Camyuva Beach

Strava:All inclusive
Lokalita:Kemer
13  190